Grupy Parafialne

Róża Matki Bożej Rożańcowej

Męska Róża Matki Bożej Różańcowej została założona przez 20 mężczyzn 2.02.2019 r. Prowadzą ją dwaj członkowie Róży: P. Robert Siegert tel. 735477820 i P. Jarek Kwiecień tel. 609605869. Zapraszamy do kontaktu wszystkich Panów chcących wspólnie modlić się tą piękną modlitwą, która jest najlepszą obroną przed złem.

Róża Świętej Rodziny

Róża Św. Rodziny powstała 4.05.2009r. po nabożeństwie majowym i jest prowadzona przez zelatorkę P. Marię Ślusarczyk. 20 tajemnic Różańca Świętego jest odmawiana codziennie przez 20 członkiń Róży. Każdy odmawia codziennie jedną wylosowaną tajemnicę różańca, aż do spotkania, na którym następuje zmiana odmawianych tajemnic. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św., ponieważ część członkiń Róży należy również do Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Trzon Róży stanowi 15 pań, które modlą się od momentu założenia Róży, a pozostałe 5 pań zmienia się rotacyjnie.

W roku 2018 Róża włączyła się do Wielkiej Nowenny Różańcowej (2018-2026) poprzez odmawianie modlitwy jubileuszowej.
Różaniec jest najmilszą i najprzyjemniejszą modlitwą, jaką zanosimy do Pana Boga przez ręce Maryi. Odmówienie nabożnie jednej tajemnicy różańca to niecałe 5 minut w ciągu całego dnia, dlatego zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową.

Schola Młodsza

Młodsza schola dzieci i młodzieży na Jazach liczy obecnie około 15 osób.

Spotkania na których modlimy się, ćwiczymy śpiew na chwałę Bożą,

rozmawiamy i dobrze się bawimy, odbywają się w każdą sobotę o godz. 12.30 w Domu Parafialnym.

JEŚLI CHCESZ ŚPIEWEM CHWALIĆ BOGA I DZIEKOWAĆ MU ZA WSZYSTKO CO MASZ
DOŁĄCZ DO NAS!

Schola Starsza

Schola dorosłych liczy sobie obecnie około 23 osób. Trzon założycielski wywodzi się z Ruchu Oazowego „Światło Życie” i śpiewa na chwałę Bożą odkąd pamięta – najpierw w kościele w Niepołomicach, a potem, gdy zaczął powstawać nowy kościół – na Jazach. Do nich dołączyli inni, którzy śpiewem chcieli chwalić Pana i ubogacać liturgie. W repertuarze mamy już ponad 100 pieśni i kanonów i nadal uczymy się nowych. Śpiewamy  i gramy jak umiemy na 3 gitarach, flecie, harmonijce, bębenku (dlatego zdarzają nam się dość często jakieś „wpadki”), ale kto ich nie ma? Każdy z nas ma pracę, rodzinę, obowiązki, ale może właśnie dlatego udaje nam się jeszcze spotkać na próbie w co drugą środę o 19.00, żeby razem śmiać się, śpiewać i modlić. Ksiądz proboszcz mówi o nas „Starsza schola”, ale my czujemy się młodzi.
KTO ŚPIEWA, DWA RAZY SIĘ MODLI! WIĘC JEŚLI NIE MASZ CZASU JAK MY, ALE UMIESZ GRAĆ LUB ŚPIEWAĆ, PRZYJDŹ DO NAS PO MSZY, NA KTÓREJ ŚPIEWAMY I ZACZNIJ Z NAMI DUUUUŻO, GŁOŚNO I RADOŚNIE SIĘ MODLIĆ!

Róża Matki Bożej Częstochowskiej

Żeńska Róża Matki Bożej Częstochowskiej powstała 06.02.2009 r. Od tej pory każda z 20 członkiń tej wspólnoty Żywego Różańca, każdego dnia odmawia jedną, wybraną tajemnicę (dziesiątkę) Różańca Świętego. W 2019 roku Róża obchodziła  dziesięciolecie istnienia. Wspólna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, ale również za parafię, kapłanów i nawzajem za siebie oraz wspólne spotkania podczas zmiany tajemnic, msze święte i wspólne wyjazdy budują wzajemną więź, pomoc, zrozumienie, a nawet przyjaźń pomiędzy członkiniami Róży, której zelatorką jest P. Krystyna Augustyńska. Zmiany tajemnic różańcowych podczas których można się kontaktować:

• 2 lutego Święto Matki Bożej Gromnicznej – po Mszy św. wieczornej
  • W dniu nauki rekolekcyjnej dla kobiet podczas rekolekcji wielkopostnych – po nauce
  • 3 maja Święto Matki Bożej Królowej Polski – po Mszy św. wieczornej
  • 26 sierpnia Święto Matki Bożej Częstochowskiej – po Mszy św. wieczornej
  • 7 października Święto Matki Bożej Różańcowej – po Mszy św. wieczornej
  • 8 grudnia Święto Niepokalanego Poczęcia Maryi – po Mszy św. Wieczornej

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Honorowa Straż

Najświętszego Serca Pana Jezusa

Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa zawiązała się 11.06.2010 r. w Uroczystość NSPJ po wieczornej Mszy św. 15.09.2010 odbyło się uroczyste zaciągnięcie członków Honorowej Straży – obecnie wspólnota ta liczy 17 osób. Wtedy też rozpoczęły się adoracje Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy czwartek miesiąca – wówczas po wieczornej Mszy św. Obecnie adoracja, na którą przychodzą parafianie pragnący choć jedną godzinę w miesiącu poświęcić Bożemu Sercu, prowadzona jest w każdy pierwszy czwartek miesiąca od 17.00 do 18.00, a po wieczornej Mszy św. jest spotkanie formacyjne członków Honorowej Straży z księdzem.
Obowiązki Członka HSNSPJ:

• Wybranie sobie 1 godziny w ciągu doby (najlepiej tej, która jest najtrudniejsza), aby sercem-duchem łączyć się z Bożym Sercem, oddawać cześć i prosić, aby Ono włączyło się do naszej codzienności i wspierało nas swoją opieką.
  • Uczestnictwo w Godzinie Świętej podczas adoracji w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
  • Pełne uczestnictwo w Sakramencie Pokuty i Eucharystii w każdy pierwszy piątek miesiąca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZACIĄGNIĘCIA SIĘ DO HONOROWEJ STRAŻY NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

Służba Liturgiczna Ołtarza

Grupa Apostolska

Wspólnota GALILEA

Duszpasterstwo Studentów

Poszukujesz miłości? Pragniesz przeżyć przygodę? Przyjdź do nas i zakochaj się w NIM.

Spotykamy się w piątki o 19.00