31 października 2023

Wzywam Cię, Duchu przyjdź.

Czekam wciąż byś dotknął nas.

Wołam Cię Panie przyjdź -

Jezu Zbawco do dzieci Twych.

Jak spragniona ziemia rosy - dusza ma,

tylko Ty możesz wypełnić serca głód.

Głębio mórz, Potęgo gór,

Boże mój nie mogę bez Twej Miłości żyć.

Nie chcę bez Ciebie żyć.

Taką pieśnią do Pana w sobotni wieczór 28.10. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu wraz ze świętymi kapłanami: Janem Marią Vianneyem, Ojcem Pio, Janem Pawłem II, ks. Jerzym Popiełuszko i Janem Bosco. I Bóg wysłuchał tego wołania, bo choć nie było nas dużo (a szkoda), to Ci, którzy przyszli, mogli skorzystać (i korzystali) z Sakramentu Pokuty przez posługę ks. Edwarda, służącego w konfesjonale oraz posłuchać co o wartości sakramentów w życiu każdego człowieka i całej wspólnoty Kościoła mówili kapłani, uznani za świętych. Adorację rozpoczął, prowadził, modlił się z nami i śpiewał ksiądz Piotr - nasz nowy wikary oraz Państwo Maciejewscy i spontanicznie zebrana grupa naszych parafian. W trakcie można też było porozmawiać z Bogiem osobiście w całkowitej ciszy i podejść do indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a na koniec wraz z animatorką Apostolatu Margaretka - Panią Krystyną modliliśmy się wszyscy o świętość, dary Ducha świętego i wierność dla naszych kapłanów.

Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko powiedział kiedyś:

" Bóg nigdy nie zrezygnuje ze swoich dzieci, nawet z takich, które stoją do Niego plecami. I dlatego każdy ma szansę. Choćbyś po ludzku przegrał całkowicie, choćbyś zatracił swoją godność i całkiem się zaprzedał, jeszcze masz czas. Zbierz się, ogarnij, dźwignij. Zacznij od nowa. Spróbuj budować na tym, co w tobie jest z Boga, Spróbuj, bo życie jest tylko jedno."

I to był dla wielu z nas taki właśnie czas, by znów podjąć drogę do świętości.

Adoracja ze Świętymi 28.10.2023