Dokumenty

 

- świadectwo zgonu (do celów pochowania zwłok)

- akt zgonu z USC

 W obrzędach pogrzebowych Kościół obchodzi z wiarą Paschalne Misterium Chrystusa i modli się za swoje dzieci, aby razem z Chrystusem mogli przejść przez śmierć do życia. Przez składanie Najświętszej Ofiary Chrystusa i modlitwę na każdej Mszy św. za zmarłych , przynosi duchową pomoc dla zmarłych. Pogrzeb jest też znakiem należnej czci dla ciała ludzkiego, w którym pielgrzymujemy do „Domu Ojca”.

 

 Tym, którzy wybrali spalenie swoich zwłok, należy udzielić pogrzebu chrześcijańskiego, chyba, że wiadomo na pewno, że podjęli tę decyzję z motywów przeciwnych wierze chrześcijańskiej.

Obrzędy wtedy sprawowane są w formie, która jest określona dla danego kraju.

Można również odprawiać kościelny pogrzeb dzieci, które zmarły przed Chrztem, a które rodzice mieli zamiar ochrzcić. Przy pogrzebach ochrzczonych dzieci, które już stały się przybranymi Dziećmi Bożymi, modlimy się za rodziców oraz krewnych, aby w swojej żałobie otrzymali nadzieję płynącą z wiary.

 

 Po Mszy pogrzebowej następuje obrzęd ostatniego pożegnania i odprowadzenia na cmentarz.

Zachęca się wszystkich wiernych do pamięci i pomocy swoim bliskim zmarłym przez uczynki miłosierdzia, modlitwy indywidualne i wspólne (wypominki), a przede wszystkim przez Msze święte.

Katolicki Pogrzeb

NA ŻYWO

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Niepołomice - Jazy

Menu

© Copyright 2022 |  parafiambrniepolomice.pl

Dane Adresowe

 

Niepołomice-Jazy

Parafia MB Różańcowej

os. Suszówka 1,

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 20 28

parafiambrniepolomice.pl

 

Nr konta bankowego parafii:

62861900060060060008080001

 

Dom Bożego Narodzenia

ul, Zabierzowska 24

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 37 01

tel. 12 281 19 84