Przed udzieleniem w/w Sakramentów potrzeba jak najwcześniej dostarczyć katechecie akt chrztu dziecka(jeżeli ochrzczone było poza parafią obecnego zamieszkania).

DOKUMENTY

Przygotowanie dzieci do życia sakramentalnego, w tym również do I Komunii i Pierwszej Spowiedzi św. spoczywa przede wszystkim na rodzicach i wynika z przyrzeczeń jakie złożyli przy Sakramencie Małżeństwa i Sakramencie Chrztu dziecka . Kościół pełni tu rolę służebną i pomocniczą przez prowadzoną katechezę, spotkania z rodzicami i spotkania bezpośrednio przed I Komunią św. (próby).

Przygotowanie do sakramentów dokonuje się też na szkolnej katechezie w porozumieniu z rodzicami. Katecheta określa wymagania i sposób przygotowań.

Z uwagi na ważność i wyjątkowość tych Sakramentów prosi się o włączenie w modlitwę za dziecko całych rodzin, szczególnie rodziców chrzestnych oraz o wspólną modlitwę i rozmowę z dzieckiem. Najważniejszą formą przygotowania jest wspólne uczestniczenie w niedzielnych Eucharystiach razem z dzieckiem.

Szczegóły przebiegu uroczystości (przebieg liturgii, stroje, pamiątki, zdjęcia, spotkania Białego Tygodnia) ustala katecheta z rodzicami w porozumieniu z Proboszczem parafii.

W naszej parafii I Komunia Św. jest zawsze w trzecią niedzielę maja (w zależności od ilości dzieci na jednej lub dwóch Mszach św.), a Sakrament Pierwszej Spowiedzi w poprzedzającą I Komunię sobotę o godz. 9.00

SAKRAMENT I KOMUNII I SPOWIEDZI

ŚWIĘTEJ