Sakrament Pokuty, będąc wyrazem Bożego miłosierdzia wobec grzesznego człowieka, aby był ważny i owocny obejmuje pięć warunków dobrej spowiedzi

• Rachunek sumienia (odpowiednią pomoc można otrzymać w kancelarii np. rachunek sumienia dla narzeczonych, chrzestnych, młodzieży itp.)

• Żal  za grzechy – najważniejszy warunek –najbardziej pełny, gdy jest wyrażany z uwagi na miłość do Boga

• Mocne postanowienie poprawy.

• Szczere wyznanie grzechów.

• Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.

Sakrament Pokuty przede wszystkim otwiera na przyjęcie Najświętszego Sakramentu Ciała i Krwi Pańskiej, ale jest też modlitwą, okazją do refleksji, dobrego postanowienia, pojednania z ludźmi, pracy nad sobą, rozmową ze spowiednikiem, poznawaniem prawdy o sobie w świetle Bożej Prawdy i Łaski. Zachęcamy do regularnej spowiedzi, szczególnie godna polecenia jest praktyka Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Ważne jest odpowiednie przygotowanie do Sakramentu Pokuty, najlepiej z odpowiedniego rachunku sumienia z przeproszeniem najbliższych i prośbą o modlitwę.

Skorzystać z Sakramentu Pokuty można w naszej parafii:

- w pierwsze czwartki i pierwsze piątki miesiąca od godz.17.00

- podczas półgodzinnych adoracji przed wieczornymi Mszami św.

- na przedświątecznych lub rekolekcyjnych spowiedziach parafialnych,

- w innym czasie po wcześniejszym umówieniu się z księdzem,

- wyjątkowo z ważnych przyczyn podczas Mszy św.

SAKRAMENT POKUTY