Duszpasterstwo Studentów

Poszukujesz miłości? Pragniesz przeżyć przygodę? Przyjdź do nas i zakochaj się w NIM.

Spotykamy się w piątki o 19.00

Wspólnota GALILEA

Grupa Apostolska

Służba Liturgiczna Ołtarza

Honorowa Straż

Najświętszego Serca Pana Jezusa

Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa zawiązała się 11.06.2010 r. w Uroczystość NSPJ po wieczornej Mszy św. 15.09.2010 odbyło się uroczyste zaciągnięcie członków Honorowej Straży – obecnie wspólnota ta liczy 17 osób. Wtedy też rozpoczęły się adoracje Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy czwartek miesiąca – wówczas po wieczornej Mszy św. Obecnie adoracja, na którą przychodzą parafianie pragnący choć jedną godzinę w miesiącu poświęcić Bożemu Sercu, prowadzona jest w każdy pierwszy czwartek miesiąca od 17.00 do 18.00, a po wieczornej Mszy św. jest spotkanie formacyjne członków Honorowej Straży z księdzem.
Obowiązki Członka HSNSPJ:

• Wybranie sobie 1 godziny w ciągu doby (najlepiej tej, która jest najtrudniejsza), aby sercem-duchem łączyć się z Bożym Sercem, oddawać cześć i prosić, aby Ono włączyło się do naszej codzienności i wspierało nas swoją opieką.
  • Uczestnictwo w Godzinie Świętej podczas adoracji w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
  • Pełne uczestnictwo w Sakramencie Pokuty i Eucharystii w każdy pierwszy piątek miesiąca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZACIĄGNIĘCIA SIĘ DO HONOROWEJ STRAŻY NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

Róża Matki Bożej Częstochowskiej

Żeńska Róża Matki Bożej Częstochowskiej powstała 06.02.2009 r. Od tej pory każda z 20 członkiń tej wspólnoty Żywego Różańca, każdego dnia odmawia jedną, wybraną tajemnicę (dziesiątkę) Różańca Świętego. W 2019 roku Róża obchodziła  dziesięciolecie istnienia. Wspólna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, ale również za parafię, kapłanów i nawzajem za siebie oraz wspólne spotkania podczas zmiany tajemnic, msze święte i wspólne wyjazdy budują wzajemną więź, pomoc, zrozumienie, a nawet przyjaźń pomiędzy członkiniami Róży, której zelatorką jest P. Krystyna Augustyńska. Zmiany tajemnic różańcowych podczas których można się kontaktować:

• 2 lutego Święto Matki Bożej Gromnicznej – po Mszy św. wieczornej
  • W dniu nauki rekolekcyjnej dla kobiet podczas rekolekcji wielkopostnych – po nauce
  • 3 maja Święto Matki Bożej Królowej Polski – po Mszy św. wieczornej
  • 26 sierpnia Święto Matki Bożej Częstochowskiej – po Mszy św. wieczornej