Zobacz inne grupy

9.kwietnia 2023 roku

Doczekaliśmy się! Stało się - nie ma Go tu, Chrystus zmartwychwstał!

Oczywiście nie od razu. Zanim zaśpiewaliśmy „Alleluja” - była „Hosanna” w Niedzielę Palmową z własnoręcznie wykonanymi palmami; było zanucone „któryś za nas cierpiał rany” w Wielki Piątek. Aż w końcu, po czterdziestu dniach Wielkiego Postu, po bogatym w wydarzenia Triduum, w niedzielny poranek, tuż pod figurą Chrystusa zmartwychwstałego, Dzieci Boże zaśpiewały wyczekiwane i radosne „Alleluja!”

19 marca 2023 roku świętowaliśmy wyjątkową Niedzielę Wielkiego Postu - Niedzielę Laetare, czyli radości. A mało kto tak potrafi wyrażać radość, jak dzieci, co było bardzo dobrze słychać na Mszy św. o godzinie 10:00 Scholka Dzieci Bożych pozwoliła nie zapomnieć nam o tym, że post nie musi być smutny, szary i ponury. Jak na początku tego okresu powiedział ksiądz proboszcz - najlepszym efektem naszej wewnętrznej zmiany będzie to, że naszym bliskim będzie z nami lepiej. Jesteśmy gorąco przekonani, że z naszymi dziećmi jest nam już bardzo dobrze (a będzie tylko lepiej!)

Zapraszamy serdecznie dzieci do dołączenia do scholki Dzieci Bożych. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną scholą, gdzie instrumentów perkusyjnych jest tyle samo co gitar (witamy na pokładzie Staszka!). Mówi się, że kto śpiewa ten dwa razy się modli - dlatego czekamy z otwartymi ramionami i uszami na wszystkich - zarówno śpiewających jak i grających na instrumentach. Próby i śpiew na Mszy św. odbywa się co dwa tygodnie - w sobotę ćwiczymy i uczymy się nowych pieśni o godzinie 10:00 w domu parafialnym, a kolejnego dnia, w niedzielę, śpiewamy na Mszy św. przedpołudniowej (10:00 lub 11:30).Czekamy na Was!

Scholka "Dzieci Boże"

Scholka "Dzieci Boże" działa przy parafii od stycznia 2022 roku. Jest to wspólna inicjatywa dzieci i rodziców, którzy pragnęli bardziej aktywnie włączać się w uczestnictwo we Mszy świętej i wielbić Pana Boga śpiewem (a czasem nawet tańcem). Próby odbywają się co drugą sobotę o godz. 10.00 w sali Domu Parafialnego. Nasza scholka jest otwarta i stale się powiększa, więc zapraszamy wszystkie chętne dzieci powyżej 4 lat, jak również muzykujących rodziców do włączenia się w naszą inicjatywę.