28 marca 2020

NASZE PROPOZYCJE DOTYCZĄCE PRZEŻYWANIA WIELKIEGO TYGODNIA W OBECNYM CZASIE.

Niedziela Palmowa

Jeżeli to możliwe zróbcie małą palmę. Ojciec rodziny lub najstarszy w rodzinie, albo ten kto ma autorytet w domu, niech pokropi palmę wodą święconą i przeżegna ją "W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego". Potem odczytajcie opis wjazdu Jezusa do Jerozolimy według Św. Mateusza (21, 1-17).

Uczestniczcie w internetowej Mszy Świętej z naszego kościoła o godz. 10.00 lub 18.00, możecie włączyć się też w Gorzkie Żale o godz. 15.00.

Wielki Czwartek

Jeżeli macie obrazek Ostatniej Wieczerzy, postawcie go na stole. Przygotujcie bardziej uroczystą kolację, a przed nią po modlitwie przeczytajcie fragment Ewangelii według Św. Jana (Rozdział 13 i 14), albo fragment Pierwszego Listu do Koryntian (11, 17-34).

Koniecznie przyjmijcie Komunię Duchową, bo to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu. Możecie to zrobić na przykład oglądając transmisję Mszy Świętej z naszego kościoła o godz. 18.00. Łącząc się duchowo z Adoracją Pana Jezusa w Ciemnicy zaśpiewajcie jakąś pieśń pasyjną lub posłuchajcie takich pieśni.

O 21.00, można odczytać jako modlitwę wieczorną fragment Ewangelii według Św. Mateusza(26, 16-56). Prosimy też bardzo o modlitwę w intencji kapłanów, bo to dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa.

Wielki Piątek

Ustawcie na stole Krzyż i świece, włączcie cicho pieśni pasyjne, a o godz. 11.00 możecie się połączyć internetowo z Nabożeństwem w naszym kościele. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa, w kościele będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Wieczorem można odczytać Opis Męki Pana Jezusa według Św. Jana, odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego lub Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przyjąć duchowo Komunię Świętą.

Transmisja z liturgii Wielkiego Piątku w naszej parafii od godz. 18.00. Opis Męki Pańskiej zostanie odczytany przez przedstawicieli mieszkańców Domu Bożego Narodzenia dla Niewidomych z naszej parafii.

W kościele Adoracja będzie trwała do północy, ponieważ jest ograniczenie do 5 osób, większość musi uczestniczyć w adoracji poprzez transmisję internetową.

Pamiętajcie, że to dzień postu ścisłego. Drodzy Rodzice, przeprowadźcie z dziećmi krótką katechezę na temat Miłości Bożej i Odkupieńczej Śmierci Jezusa.

Wielka Sobota

Przygotujcie jak zawsze kosz świąteczny, poświęćcie go "W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego", pokropcie wodą święconą. Na stronie internetowej parafii umieścimy też modlitwę poświęcenia.

Po kolacji zaśpiewajcie pieśń wielkanocną, w modlitwie podziękujcie Bogu za wiarę, a dzieciom opowiedzcie o dniu ich Chrztu Świętego.

O godzinie 20.00, będzie transmisja z naszego kościoła, włączcie się również w uczestnictwo i w komunię duchową.

Niedziela Zmartwychwstania

Można odczytać opis Zmartwychwstania Jezusa według Św. Jana (Rozdział 20), złożyć sobie życzenia przy poświęconym jajku, włączyć w te życzenia również treści religijne. Zaśpiewać pieśń wielkanocną lub włączyć radosne pieśni o Zmartwychwstaniu. Uczestniczyć w transmisjach Mszy Świętej z naszego kościoła o godz. 10.00 i 18.00.

To są nasze duszpasterskie podpowiedzi, jeżeli coś z tego wykorzystacie będziemy szczęśliwi. Duchowo zawsze możemy być razem.

Ks. Edward i Ks. Marek

DO WSZYSTKICH PARAFIAN