24 sierpnia 2023

W niedzielę 20.08. na Mszy św. o godz. 11.30 nasza wspólnota parafialna uczestniczyła w prawdziwie wielkim dziękczynieniu. Wielkim, bo kościół wypełnił się po brzegi, ale też i wielkim, bo dziękowaliśmy nie tylko za życie i świętość 5 dzieci, które przyjęły Sakrament Chrztu świętego, ale i za posługę Księdza Jacka (z okazji jego imienin) oraz za 4 lata posługi Księdza Marka Figla wśród nas. Nasz ksiądz wikariusz został przeniesiony do pracy w duuużo większej parafii św. Szczepana w Krakowie. Zapewne Pan stawia przed nim większe zadania, wymagające więcej pracy, ale i księży w nowej parafii jest więcej do posługi i do współpracy. Ale już w Ewangelii słuchaliśmy, że Jezus wędrując z apostołami też nie wybierał łatwych dróg i miejsc, ale takie, gdzie był potrzebny. Jakże więc, skoro sam Mistrz tak czynił, my nie powinniśmy robić tak samo jako Jego uczniowie?

Niemniej po ludzku zżyliśmy się z księdzem Markiem bardzo, czego wyrazem zewnętrznym były podziękowania na koniec Eucharystii od księży, służby liturgicznej, scholi, która przygotowała oprawę muzyczną liturgii, grup parafialnych, dzieci, rodziców i osób prywatnych. Takiego pożegnania jeszcze w tej wspólnocie nie było! Choć przecież to nie pierwszy wikary, z którym musieliśmy się rozstać. Wzruszenie z obydwu stron było wielkie i by nie przedłużać liturgii, ksiądz zaprosił wszystkich do domu parafialnego, by podziękować, przyjąć serdeczne życzenia i zapewnienia o wsparciu modlitewnym oraz jak zwykle ugościć wszystkich (choć Jeden Pan Bóg wie, jak wszyscy tam się zmieścili i skąd było to cudowne rozmnożenie ciasta). Z serca życzymy naszemu księdzu Markowi światła i darów Ducha Świętego, potrzebnych w nowym miejscu pracy oraz wielu życzliwych ludzi.na jego dalszej drodze kapłańskiej. No i zapraszamy w wolnych (jeśli takie będą) chwilach do nas, wszak Kraków koło Niepołomic!

Skrót video:

Niedzielne Dziękczynienie.