02 stycznia 2022

W Imię Boże rozpoczynamy Nowy Rok polecając siebie i  całą wspólnotę parafialną opiece Naszej Patronki Matki Bożej Różańcowej. Jutro II Niedziela Po Bożym Narodzeniu.

W poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli), Msze Święte w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 10.00, kolędować będzie z nami Orkiestra Straży Pożarnej. Pierwszy Czwartek Miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 poprowadzi HSNSPJ.

Pierwszy Piątek Miesiąca, spowiedź od godz.17.00, podczas spowiedzi Adoracja w ciszy do Mszy Świętej.

Pierwsza Sobota Miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 8.30.

Serdeczne podziękowania dla tych którzy pomagali przy dekorowaniu i sprzątaniu kościoła. Dziękujemy: Antoniemu i Franciszkowi Czuma; Pawłowi i Jakubowi Smaza; Małgorzacie, Dariuszowi i Mateuszowi Palińskim, Sławomirowi Kukułce; Grzegorzowi i Wiktorowi Lemańskim; Elżbiecie Malarz; Tatianie Różeńskiej; Dianie i Grzegorzowi Marecik; Jackowi Postawa, Grażynie Zamojskiej; Wiktorii Krzysztofiak; Łukaszowi Solarzowi; Karolowi Nawrotowi, Ryszardowi Skiba; Arturowi Skóra; Andrzejowi i Urszuli Wójcik; Pawłowi Dąbrosiowi. Dziękujemy za kwiaty państwu Augustynom, oraz za 6 choinek właścicielom „Mrówki” i 3 choinki pani Bożenie.

2 stycznia o godz. 17.00, w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa, Koncert z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup protezy stopy dla Michała Morawskiego. Szczegóły na plakatach.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce, poszukuje osób do pełnienia funkcji rodziców zastępczych, szczegółowe informacje na plakatach.

Po krótkiej przerwie wracamy do naszych wycieczek z cyklu „Parafia Jazy przeciera szlaki”. W dniu 8 stycznia po porannej Mszy Świętej planujemy wspólny wyjazd na kulig w Pieniny połączony z wycieczką górską. Osoby, które wygrały vouchery turystyczne na parafialnej loterii mają okazję do ich realizacji. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

Duszpasterskie spotkania kolędowe planujemy w podobny sposób jak rok temu, o 19.00, Msze Święte, a potem spotkania w salkach parafialnych. Zapraszamy w związku z tym:

1. 3 styczeń 2022 (poniedziałek) ulice: Grzybowa, Kątowa, Ples.

2. 4 styczeń 2022 (wtorek) ulice: Kasztanowa, Prosta z szeregówką i Pogodna.

3. 5 styczeń 2022 (środa) ulice: Rumiankowa, Nagietkowa, Szałwiowa, Ziołowa, Lawendowa i Krucza.

4. 7 styczeń 2022 (piątek) ulice: Zawiła, Smutna, Piaskowa, Długa, Ścieżka Głogowa i Okrężna.

5. 8 styczeń 2022 (sobota) ulice: Akacjowa, Podwale, Wiśniowa, Osiedle Topolowe-Zacisze, Stroma.

Całość programu spotkań duszpasterskich na stronie internetowej parafii, oraz przy wyjściu z kościoła.

Noworoczne Ogłoszenia Parafialne