28 listopada 2022

Nabożeństwo Roratnie w naszej Parafii na Mszach Świętych o godz. 18:00 (z wyjątkiem niedzieli). Zapraszamy do udziału. Prosimy rodziców oraz dziadków, aby pomogli swoim dzieciom i wnukom uczestniczyć z lampionami w Roratach.

W środę święto św. Andrzeja Apostoła.

Pierwszy czwartek miesiąca: Adoracja od godz. 17:00, prowadzi HSNSPJ, po Mszy Świętej spotkanie Straży Honorowej w Sali Domu Parafialnego.

Pierwszy piątek miesiąca: Spowiedź od godz. 17:00.

W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy przez Niepokalane Serce NMP. W ten dzień wyjazd do chorych od godz. 8:30.

Bardzo dziękujemy kilku osobom z ulic Rumiankowej, Nagietkowej, Lawendowej, Kruczej, Szałwiowej i Ziołowej za to, że przyszli i posprzątali dla nas kościół, składając przy tym 250 złotych ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ulicy Topolowej i Wiślanej.

Wasza składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4 219 złotych. Bóg zapłać.

Zgromadzenie Ducha Świętego z Szarowa-Dąbrowy, w którym są księża z Ukrainy, prosi o paczki świąteczne, które przewiozą na Ukrainę. W paczce może być czapka, rękawiczki, skarpety, swetry, kurtka, słodycze, suche produkty żywnościowe. Paczka może być dla osoby w każdym wieku. Prosimy też o orientacyjny opis co jest w paczce i dla kogo jest przeznaczona (osoba dorosła/ dziecko, dziewczynka/chłopczyk). Zbiórka paczek w kościele lub w zakrystii do 12 grudnia. Akcję można wesprzeć też finansowo za pomocą strony zrzutka.pl. Szczegóły na plakacie.

Małżeństwa sakramentalne zapraszamy na spotkanie informacyjne o Kręgu Rodzin Domowego Kościoła. Spotkanie 4 grudnia po Mszy o 11.30 w Domu Parafialnym na spotkanie można zabrać dzieci. Domowy Kościół to katolicki ruch dla rodzin, które pragną pogłębienia wiary oraz jedności z Bogiem i ze sobą.

Ksiądz Arcybiskup Marek prosi i poleca, aby w rozpoczętym roku liturgicznym w każdą pierwszą sobotę miesiąca i czternastego dnia miesiąca, były odmawiane modlitwy za Ojczyznę. U nas w Parafii będą po wieczornych Mszach Świętych.

3 grudnia w sobotę o godz. 17.00, Koncert „Arie Świata” w Sali Akustycznej na Zamku w Niepołomicach. Wstęp wolny.

Ogłoszenia parafialne w I Niedzielę Adwentu