28 lutego 2021

We czwartek święto świętego Kazimierza - patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Pierwszy Czwartek miesiąca, Godzina Święta od godz. 17.00, adorację prowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie HSNSPJ w salce Domu Parafialnego.

Pierwszy Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00.

Pierwsza Sobota miesiąca wyjazd do chorych od godz. 8.30.

Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza Święta.

Bardzo dziękujemy parafianom z ulic: Piaskowej, Smutnej i Zawiłej, którzy przyszli i posprzątali kościół składając 300 złotych ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ulicy Ścieżka Głogowa .

Składka z ubiegłej niedzieli została wysłana na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Niepołomicach ogłasza nabór dzieci do klas pierwszych i przedszkolnych. Zapisy od 1 do 20 marca. Karty zgłoszenia do pobrania ze strony internetowej szkoły lub sekretariatu. Przy zapisie potrzebny do wglądu akt urodzenia dziecka - szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Przy wyjściu również lektorzy rozdają informacje na temat Fundacji „Kolorowy Most” wspierającej nieuleczalnie chore dzieci i ich rodziny oraz rodzeństwo tych dzieci, przez pomoc psychologiczną, duchową i materialną. W Fundacji działają również nasi parafianie.

Od 1 do 21 marca Parafie Gminy Niepołomice, biorą udział w akcji „Działaj w potrzebie- Wielkanoc z serca”. Jest to zbiórka produktów dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych z Gminy. Zakupione rzeczy można będzie składać do kosza, umieszczonego przed głównymi drzwiami do kościoła. Szczegóły na plakacie.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wszystkich dla których ważna jest historia naszej Ojczyzny i jej bohaterów, zapraszamy do kościoła w Rynku, 1 marca w poniedziałek na godz. 17.15 na Różaniec w intencji Ojczyzny, oraz Mszę Świętą w intencji Żołnierzy Niezłomnych o godz. 18.00. po Mszy Świętej symbolicznie upamiętnienie przy pomniku w Parku.

Dziś także kwesta na pomoc dla Teosia z Targowiska, ciężko chorego dziecka. Rodzice proszą o pomoc, bo leczenie ich synka w klinice w Niemczech przekracza ich możliwości finansowe. Kwestę prowadzą strażacy, prosimy o życzliwość, przypominając o wielkopostnej jałmużnie.

Ogłoszenia Parafialne w II Niedzielę Wielkiego Postu