19 grudnia 2021

W piątek kończy się okres Adwentu, ostatnia Msza  Święta Roratnia  o godz. 7.00.

We środę od godz.9.00, prosimy o pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

Aby umożliwić bezpieczny i bardziej pełny udział we Mszach Świętych, będą dwie Msze Święte w Noc Bożego Narodzenia tzw. Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. O godz. 23.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd i koncert kolędowy w wykonaniu młodzieży.

Składka z Pasterek przeznaczona na Fundusz Obrony Życia „SOS”, a z Bożego Narodzenia na tzw. świętopietrze. Z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski.

Msze Święte w Boże Narodzenie i w drugim dniu świąt według porządku niedzielnego. Drugi dzień świąt to dzień Św. Szczepana z uwagi na to że wypada w niedzielę jest też Świętem Świętej Rodziny.

W poniedziałek Św. Jana Ewangelisty, po Mszach Świętych błogosławieństwo wina.

We wtorek Święto Męczeństwa Świętych Dzieci z Betlejem.

W piątek Świętego Sylwestra, papieża. O godz. 17.00 Dziękczynne Nieszpory. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok i 55 Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte w porządku niedzielnym.

Składka z ostatniej niedzieli z ofiarą na ogrzewanie wyniosła 3788 złotych. Bóg zapłać.

Podziękowania dla sprzątających z Osiedla Suszówka za liczny udział i za 310 złotych ofiary. Z uwagi na to że w piątek jest św. Sylwestra prosimy chętnych do pomocy przy posprzątaniu kościoła po wieczornej Mszy Świętej.

Dziś przed kościołem kiermasz i kwesta Fundacji „Kolorowy Most”, a młodzież z Grupy Apostolskiej dziękuję za 1873 złote zebrane tydzień temu na rekolekcyjne wyjazdy.

Składając serdeczne życzenia świąteczne, bardzo prosimy o przeżycie Wigilii i Świat Bożego Narodzenia zachowując ich chrześcijański charakter, nasze polskie tradycje i zwyczaje z czytaniem Pisma Świętego, łamaniem się pobłogosławionym opłatkiem, złożeniem religijnych życzeń, wspólną modlitwą i kolędowaniem., oraz zatroszczeniem się o ubogich, chorych i samotnych w rodzinie czy sąsiedztwie.

Ogłoszenia Parafialne w IV Niedzielę Adwentu