20 listopada 2021

Dziś ostatnia niedziela Roku kościelnego Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zachęcamy do zawierzenie siebie, swojej rodziny i Ojczyzny Chrystusowi Królowi. Wspólnie zrobimy to po Mszy Świętej o 11.30.

W poniedziałek wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy- patronki muzyki kościelnej.

W środę wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung Lac, kapłana i Towarzyszy.

W czwartek wspomnienie Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy okres Adwentu, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Na Msze Święte Roratnie zapraszamy codziennie o godz. 18.00, prosimy aby pomóc dzieciom w uczestnictwie w nabożeństwach.

Bardzo dziękujemy parafianom z ulicy Zawiłej, którzy przyszli i posprzątali kościół oraz złożyli 200 złotych ofiary. Dziękujemy też za kwiaty jednej z rodzin spoza parafii. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ulicy: Ścieżka Głogowa.

Składka z ubiegłej niedzieli razem z ofiarą na ogrzewanie wyniosła 3710 złotych. Bóg zapłać.

Otrzymaliśmy podziękowania z przedszkola w Tarnopolu za przekazane ofiary na Świętego Mikołaja, dziękuje również Zespół „Czeremszyna”, tym bardziej że część z nich ma polskich przodków i łączy nas jedna katolicka wiara, a w naszej parafii byli już czwarty raz.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na charytatywną działalność „Caritasu”.

W przyszłą niedzielę chcemy przekazać składkę na dokończenie budowy Seminarium Duchownego w Szarowie-Dąbrowie. Seminarium ma służyć Towarzystwu Ducha Świętego. Przedstawiciele tego zakonu będą na Mszach Świętych, wygłoszą też Słowo Boże.

Rodzice naszego parafianina Piotra Różeńskiego proszą o przekazanie 1% z podatku na rehabilitację i zabezpieczenie przyszłości dla Piotra, który leczy się już od 2001 roku. Szczegółowe informacje są na ulotkach do zabrania ze stolików z prasą.

Razem z Bożym Błogosławieństwem składamy życzenia zdrowia duszy i ciała, wewnętrznej radości i wzajemnej życzliwości.

Ogłoszenia Parafialne w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata