09 czerwca 2020

W naszej Archidiecezji kończy się dziś okres Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

W poniedziałek wspomnienie świętej Jadwigi – królowej.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa(Boże Ciało). Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, transmitowana dla chorych o godz. 10.00, po Mszy o godz. 11.30 tradycyjna Procesja do czterech ołtarzy. Wieczorna Msza o 18.00.

Ksiądz Arcybiskup napisał: „Zachęcam duszpasterzy, aby jak co roku organizowali Procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowanie do procesji oraz do licznego w nich udziału. Konieczne będzie przy tym zachowanie wymaganych przepisami środków bezpieczeństwa, tj. utrzymywanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji( min. 2 metry) lub zasłanianie ust i nosa”.

W związku z tym prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Pierwszy będzie przed Domem Parafialnym, drugi przed domem państwa Przybysiów, trzeci wśród nowych domów osiedla Suszówka i czwarty przed domem państwa Malarzów. Prosimy grupy parafialne i sąsiadów o pomoc przy przygotowaniu ołtarzy, oraz asysty do baldachimu i feretronów. Zapraszamy dzieci i młodzież -szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8, orkiestrę i wszystkich parafian.

Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa, będzie kwestować w przyszłą niedzielę przed kościołem na sztandar, który jest już gotowy i będzie wystawiony do obejrzenia za tydzień.

W czerwcu w godzinach od 9.00-15.00 Firma „RozMedic”, przeprowadzi bezpłatne badania słuchu oraz bezpłatny przegląd aparatów słuchowych. Adres firmy ul. Droga Królewska 2, trzeba się wcześniej osobiście lub telefonicznie zarejestrować, szczegóły na plakacie.

Bierzmowanie planujemy 30 czerwca o godz. 19.30, prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.

Składka z ostatniej niedzieli wyniosła 2985 zł. Bóg zapłać.

Podziękowania dla sprzątających parafian z ulicy Ples i Kątowej za pracę i ofiarę 230 złotych. Prosimy o posprzątanie kościoła w piątek wieczorem parafian z ulicy Kaptarz.

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych, od 10 czerwca rozpoczyna się też nowenna do Bożego Serca.

Po Bożym Ciele Oktawa z codzienną procesją po wieczornej Mszy Świętej.

Ogłoszenia parafialne w Uroczystość Najświętszej Trójcy