29 maja 2021

Dzisiaj w naszej Archidiecezji kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.

W poniedziałek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, zakończenie Nabożeństw majowych.

We wtorek wspomnienie Świętego Justyna męczennika. Rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe, które będą w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze Święte w porządku niedzielnym. Po Mszy o godz. 11.30, Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz za kościołem przy Figurze Matki Bożej, drugi przed domem państwa Przybysiów, trzeci na Osiedlu Suszówka, czwarty przed domem państwa Malarzów. Bardzo prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy, oraz w miarę możliwości dekoracji trasy procesji. Na procesję zapraszamy: dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach, młodzież, Róże Różańcowe i HSNSPJ, asysty do feretronów i baldachimu, służbę liturgiczną, orkiestrę, parafian i wszystkich, którzy chcą publicznie wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii, aby dostąpić Jego obietnicy: „Kto Mnie wyzna przed ludźmi, tego wyznam przed Moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt10,32). Zapraszamy również na dni Oktawy Bożego Ciała i codzienne procesje po Mszy Świętej o godz. 18.00.

W sobotę w naszej parafii 37 młodych ludzi przyjmie Sakrament Bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 13.00, zapraszamy na liturgię, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Janusz Mastalski. Polecamy młodzież, rodziny i Biskupa waszej modlitwie. Spowiedź dla bierzmowanych, świadków i ich rodzin w Pierwszy Piątek od godz. 16.00, zapraszamy na tę spowiedź również dzieci rocznicy i ich bliskich.

Pierwsza Sobota miesiąca, wyjazd do chorych od godz. 8.30.

W niedzielę na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 13.00, Pierwsza Rocznica Komunii Świętej dla uczniów klasy 4 „A” i ich rodzin.

Fundacja „Kolorowy Most” i Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, proszą o wsparcie zbiórki na rzecz Onkologii i Hematologii w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Rzeczy można zostawiać w zamku lub w naszym kościele. Prosimy, aby były to rzeczy nowe zbiórka do 30 czerwca, szczegóły na plakacie.

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 3185 złotych.

Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów klasy 4 „C”, za kwiaty i posprzątanie kościoła, oraz 350 złotych ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła rodziców uczniów klasy 4 „A” i młodzieży mającej przyjąć Sakrament Bierzmowania.

Ogłoszenia parafialne w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej