13 czerwca 2022

XI Niedziela Zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

W poniedziałek Świętego Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

We wtorek Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W czwartek Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy o godz. 11.30, Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz za kościołem przy figurce Matki Bożej, drugi przed domem państwa Przybysiów, trzeci wśród nowych domów na Osiedlu Suszówka, czwarty przed domem państwa Malarzów. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy, pomoc sąsiadów, przyjaciół i znajomych, wszystkich, którzy w ten sposób chcą wyznać wiarę w Jezusa obecnego w Eucharystii. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci po Pierwszej Komunii Świętej i rocznicy w strojach komunijnych, asysty do znaków religijnych, feretronów, baldachimu, Róże Różańcowe, HSNSPJ ze sztandarem i świecami, służbę liturgiczną(ministrantów i lektorów), orkiestrę, młodzież przed Bierzmowaniem, wspólnotę Domu dla Niewidomych Księdza Jacka, wszystkich parafian. W miarę możliwości prosimy o udekorowanie trasy procesji. Podobnie zapraszamy na oktawę Bożego Ciała, w której procesje Eucharystyczne będą zawsze po wieczornej Mszy Świętej wokół kościoła.

W piątek Świętego Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie w Oktawie Bożego Ciała we wtorek po przyszłej niedzieli 21 czerwca na wieczornej Mszy Świętej. Spowiedź dla kandydatów i ich rodzin w sobotę 18 czerwca od godz. 9.00 do 10.00.

Spotkanie młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania we wtorek 14 czerwca, o godz. 19.00 dla klas 8 A,B,C w Sali Domu Parafialnego.

Pierwsza próba przed Bierzmowaniem w piątek 17 czerwca o godz. 13.00, druga w sobotę 18 czerwca o godz. 10.30, trzecia próba 20 czerwca w poniedziałek o godz. 19.00.

W najbliższy wtorek 14 czerwca, Wspólnota Galilea zaprasza na wieczorną Mszę Świętą, modlitwę uwielbienia i błogosławieństwo Lourdskie.

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4 207 złotych. Bóg zapłać.

Podziękowania dla tych parafian z ulicy Akacjowej, którzy przyszli posprzątać kościół, złożyli też 350 złotych ofiary. W piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z pierwszej części ulicy Batorego od państwa Rudników do Państwa Bobowskich.

W zakrystii do odebrania jest nowy numer Miesięcznika dla dzieci „Staś’ dla prenumeratorów.

Ogłoszenia dodatkowe:

Biblioteka i Fundacja „Lepsze Niepołomice” zapraszają 15 czerwca w środę na godz. 18.00 na spotkanie poświęcone Towarzystwu Gimnastycznemu „Sokół”, proszą również z okazji 120 - lecia istnienia Gniazda Sokoła w Niepołomicach o zdjęcia, dokumenty, inne materiały, oraz wspomnienia dotyczące działalności Sokoła. Szczegóły na plakatach i stronie internatowej biblioteki.

Wracamy do cyklu turystycznych wycieczek parafialnych. Pierwszy wyjazd 2 lipca w sobotę do Zamku w Pszczynie, ogrodów w Goczałkowicach, oraz do Żywca do Muzeum Browarnictwa. Koszt wyjazdu 125 złotych + bilety wstępu. Jeżeli ktoś na loterii wygrał vouchery turystyczne, może je zrealizować. Szczegółowy program i zapisy w zakrystii.

Fundacja „Kolorowy Most” zaprasza na piknik integracyjno – rodzinny, w sobotę 18 czerwca do Parku Miejskiego. W planie występy taneczne, zabawy z animatorami, bańki mydlane, malowanie twarzy. Wstęp wolny.

Ogłoszenia parafialne w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej