04 czerwca 2023

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować Dzień Matki, pomagali przy jego prowadzeniu i w nim uczestniczyli. Na Loterii sprzedano ponad tysiąc losów za 12 300 złotych, a do puszek w kuchni i przy grillu złożone było 7 503 złote i 70 groszy.

Dziękujemy parafianom z Osiedla Suszówka za posprzątanie kościoła i ofiarę 210 złotych. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ulicy Suszówka (od Osiedla Kaptarz do państwa Motyków).

Składka z ubiegłej niedzieli: 4 210 zł. Bóg zapłać.

W czwartek Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św.  o godz. 11.30, Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy za kościołem przy figurce Matki Bożej, drugi przed domem państwa Przybysiów, trzeci wśród nowych domów na Osiedlu Suszówka, czwarty przed domem państwa Malarzów. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy, pomoc sąsiadów, przyjaciół i znajomych, wszystkich, którzy w ten sposób chcą wyznać wiarę w Jezusa obecnego w Eucharystii. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci po Pierwszej Komunii Świętej i rocznicy w strojach komunijnych, asysty do znaków religijnych, feretronów, baldachimu, Róże Różańcowe, HSNSPJ ze sztandarem i świecami, służbę liturgiczną(ministrantów i lektorów), orkiestrę, młodzież przed Bierzmowaniem, wspólnotę Domu dla Niewidomych Księdza Jacka, wszystkich parafian. Podobnie zapraszamy na oktawę Bożego Ciała, w której procesje Eucharystyczne będą po wieczornej Mszy Świętej wokół kościoła. W miarę możliwości prosimy o udekorowanie trasy procesji.

W piątek po Mszy Świętej wieczorowej będzie miało miejsce przedstawienie o aniołach w wykonaniu niewidomych z Domu Bożego Narodzenia.

11 czerwca o godz. 19.00 w Parku Miejskim organizowane jest przez młodzież „II Uwielbienie pt. W blasku Ojca”, z relikwiami błogosławionego Carlo Acutisa. Organizatorzy czyli Rada Młodzieży Dekanatu serdecznie zaprasza.

Dyrektor oraz Rada Rodziców Społecznej Szkoły Podstawowej Im. Lady Sue Ryder zapraszają dzisiaj (4.06) na Piknik Rodzinny, początek o godz. 14.00.

Spotkanie rodziców młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania we wtorek 6 czerwca o godz. 19.00 w kościele. Pierwsza próba przed Sakramentem Bierzmowania we środę o godz. 19.00.

Ogłoszenia parafialne w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej