31 maja 2022

Dziś zapraszamy na parafialny dzień wspólnoty z okazji Dnia Matki, rozpoczynamy o godz. 15.00, koncertem dla mam w kościele. Potem w programie: gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, Loteria Fantowa, degustacja potraw ukraiński, żurek i bigos ks. Marka, bieg o godz. 17.00, o 19.00 występ iluzjonisty, będą krótkofalowcy, strażacy, Niepołomickie Bractwo Rycerskie, grill, grał będzie Zespół „Białe Sowy”.

We wtorek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W środę wspomnienie Świętego Justyna, męczennika.

W piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość za tydzień. Dziękujemy uczestnikom nabożeństw majowych, zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy jako dziękczynienie po Komunii Świętej na wieczornej Mszy Świętej.

Pierwszy Czwartek Miesiąca, Godzina Święta od godz. 17.00 prowadzona przez HSNSPJ. Po Mszy Świętej Straż Honorowa ma spotkanie w sali w Domu Parafialnym.

Pierwszy Piątek Miesiąca spowiedź od godz. 17.00.

Pierwsza Sobota Miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 8.30. Po Mszy Świętej porannej Nabożeństwo Pierwszych Sobót, ku czci Najświętszej Maryi Panny.

W zakrystii jest do odebrania nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, dla prenumeratorów.

Bardzo dziękujemy parafianom z ulic Podwale i Wiśniowej za posprzątanie kościoła i ofiarę 400 złotych. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ulicy Powiśle.

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4.800 złotych. Bóg zapłać.

Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: w poniedziałek o godz. 19.30 uczniowie klasy 8 „B”; we wtorek o godz. 19.00 uczniowie klasy 8 „C”, we środę o godz. 19.30, kandydaci spoza naszej szkoły. Spotkania będą w sali Domu Parafialnego.

Ogłoszenia dodatkowe: Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza we środę, 1 czerwca o godz. 15.00 na otwarcie placu zabaw przy Parku Miejskim w Niepołomicach. Dla dzieci przewidziane zostały liczne atrakcje.

Burmistrz zaprasza również wszystkich mieszkańców w niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00 na uroczyste otwarcie Niepołomickich Błoń (wejście przy pomniku Kazimierza Wielkiego). W programie zabawy przygotowane przez niepołomickie instytucje i organizacje. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.niepolomice.eu .

Ogłoszenia parafialne w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego