22 maja 2023

Kalendarz Liturgiczny:
W poniedziałek wspomnienie świętej Rity z Cascii.
W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę parafian.
W piątek wspomnienie świętego Filipa Nereusza, kapłana.

Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Gratulujemy dzieciom pierwszokomunijnym i zapraszamy do uczestnictwa w Białym Tygodniu, każdego dnia będziemy modlić się: w poniedziałek za rodziców,

we wtorek za dziadków,

w środę za rodziców chrzestnych (w ten dzień prosimy dzieci, aby zabrały świece, ponieważ odnowimy przyrzeczenia chrzcielne) oraz ciocie wujków i krewnych,

w czwartek za rodzeństwo,

w piątek za nauczycieli i wychowawców.

Dzieci z rodzicami i swoimi bliskimi zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, a po nim na Mszę Świętą.

W następną niedzielę 28 maja na Mszy Świętej o godz. 10.00 będziemy przeżywać w naszej parafii rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci rocznicowych będzie w piątek o godz. 16.00. Pierwsza próba w czwartek o godz. 19.00.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pracę przy sprzątaniu kościoła. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie naszego kościoła rodziców dzieci rocznicowych.

Wasza składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4 443 złote. Bóg zapłać.

Serdecznie prosimy o przekazywanie fantów na loterię, tradycyjnie bardzo prosimy Panie o ciasto i pomoc w przygotowywaniu Parafialnego Dnia Matki. Przed kościołem po Mszach kwesta na organizację. W programie Dnia Matki: o godz. 15.00 koncert dla mam w kościele, następnie loteria, bieg – zapisy na Facebooku pod wydarzeniem „VI Bieg na Jazach”, dmuchańce, gry i zabawy dla dzieci, iluzjonista, krótkofalowcy, spotkanie przy wspólnym grillu, żurek i bigos księdza Marka, zespół muzyczny „Fajni ludzie”, strażacy i inne.

W zakrystii jest do odebrania nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, zachęcamy również do nabycia prasy katolickiej.

Fundacja Dzieciom Kolorowy Most zaprasza na Piknik Rodzinno-Integracyjny wszystkie dzieci z rodzicami 3.06.2023 od godz. 15.00 do godz. 18.00 w Parku Miejskim w Niepołomicach. Wstęp wolny.

Ogłoszenia Parafialne w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego