01 czerwca 2020

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, polecajcie w waszej modlitwie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców, świadków i całe rodziny, oraz nowo wyświęconych kapłanów. Przypada dziś także Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w Nabożeństwach majowych w kościele, oraz przy kapliczkach.

Zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, a szczególnie od 17.30 będziemy wtedy odprawiać Nabożeństwa czerwcowe.

W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świat, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zarazem Pierwszy Czwartek miesiąca, adorację od 17.00 poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pierwszy Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy że w przyszłą niedzielę kończy się okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Pierwsza Sobota miesiąca, wyjeżdżamy do tych chorych, którzy wcześniej telefonicznie zgłoszą taką potrzebę.

Składka z ostatniej niedzieli wyniosła 2501 złotych. Bóg zapłać.

Dziękujemy tym parafianom, którzy przyszli posprzątać kościół z ulicy Ścieżka Głogowa za pracę i ofiarę 200 złotych. Prosimy o posprzątanie swojego kościoła w piątek wieczorem parafian z ulicy Ples i Kątowej.

We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 o godz. 18.45 w salce Domu Parafialnego.

Na razie utrzymujemy Mszę niedzielną o godz. 7.00, a od przyszłej niedzieli transmitować będziemy tylko Mszę Świętą o godz. 10.00 dla chorych i tych, którzy z bardzo ważnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w Eucharystii w kościele.

27 maja Arcybiskup Marek Jędraszewski poinformował, że przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej, z wyjątkiem osób powyżej 65 lat oraz osób z objawami infekcji. Te osoby zachęca się do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez uczestnictwo w Mszach transmitowanych.

Ogłoszenia Parafialne w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego