14 czerwca 2020

W środę wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego – zakonnika.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Serdecznie dziękujemy najpierw tym, którzy zrobili i wystroili ołtarze na trasie Procesji Bożego Ciała, a także wszystkim zaangażowanym w przebieg procesji. Uczestnikom, orkiestrze i policji.

Zachęcamy do udziału w Oktawie. Nabożeństwo czerwcowe śpiewamy podczas procesji eucharystycznej po wieczornej Mszy Świętej.

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 3102 złote, a z Bożego Ciała jest przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Bóg zapłać.

Bardzo dziękujemy parafianom z osiedla Kaptarz za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę 300 złotych. W najbliższy piątek prosimy, aby posprzątali swój kościół parafianie z Osiedla Suszówka.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 w środę na Mszy Świętej o godz. 18.00, a po Mszy spotkanie w Sali Domu Parafialnego.

Podobnie zapraszamy we czwartek na Mszę Świętą o godz. 18.00, kandydatów do bierzmowania z klas 7, po Mszy spotkanie w Sali Domu Parafialnego.

Wznawiamy spotkania z Pismem Świętym dla małżeństw, pierwsze spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19.30 w Sali Domu Parafialnego.

Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa prosi o pomoc w spłaceniu sztandaru, w tym celu dziś kwestuje przed kościołem, a sztandar wykonany na X-lecie Straży można zobaczyć przed obrazem Miłosiernego Pana Jezusa.

Ogłoszenia Parafialne w XI Niedzielę zwykłą