21 czerwca 2021

W poniedziałek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi – zakonnika.

We czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

Od dzisiaj odwołana jest dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Przypominamy, że zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego nr 2181 „Wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu np. choroba, czy pielęgnacja niemowląt, lub też otrzymali dyspensę od swego własnego Pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek popełniają grzech ciężki”.

 

W piątek zakończenie roku szkolnego, dla uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszy Świętej Dziękczynnej o godz. 8.00. Zapraszamy.

 

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 3369 złotych. Bóg zapłać.

 

Bardzo dziękujemy parafianom z Kępy i Koźlicy za to że przyszli i posprzątali kościół, składając przy tym 560 złotych ofiary. W przyszły piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ulicy Wroniarka.

 

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z którego dochód przeznaczony jest na kościoły na wschodzie do dnia 12 lipca. Sprzęt można składać obok domku ogrodowego.

 

Pod hasłem „Parafia Jazy przeciera szlaki”, chcemy rozpocząć cykl jednodniowych wakacyjnych wycieczek, których celem będzie większa integracja naszej parafialnej  społeczności, wspólne poznawanie piękna otaczającej nas przyrody oraz legend, historii i  miejsc kultu. Na pierwszy wspólny wyjazd zapraszamy w Pieniny. Wyjazd odbędzie się 3 lipca(sobota) po porannej Mszy Świętej. Koszt wyjazdu 75 złotych. Kolejny 10 lipca do Sandomierza. Szczegółowe programy obu wyjazdów na tablicy ogłoszeń i w zakrystii, tam też można się zapisać na wyjazdy.

 

W zakrystii do odebrania wakacyjne numery czasopisma dla najmłodszych „Staś”.

 

Dzisiaj przed naszym kościołem zapowiadana kwesta na wyposażenie świetlicy terapii zajęciowej dla osób ze schorzeniami neurologicznymi z Domu Seniora Ostoja w Woli Batorskiej. Za każdą pomoc i wsparcie tej inicjatywy serdecznie dziękujemy.

 

Ogłoszenia Parafialne w XII Niedzielę zwykłą

NA ŻYWO

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Niepołomice - Jazy

Menu

© Copyright 2022 |  parafiambrniepolomice.pl

Dane Adresowe

 

Niepołomice-Jazy

Parafia MB Różańcowej

os. Suszówka 1,

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 20 28

parafiambrniepolomice.pl

 

Nr konta bankowego parafii:

62861900060060060008080001

 

Dom Bożego Narodzenia

ul, Zabierzowska 24

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 37 01

tel. 12 281 19 84