12 września 2021

Dzisiaj beatyfikacja dwóch wielkich postaci polskiego kościoła Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nowych błogosławionych orędownikach przed Bogiem.

W poniedziałek wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. HSNSPJ zaprasza na adorację Krzyża Świętego o godz. 15.00.

We środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W sobotę Święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i patrona młodzieży.

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 3479 złotych. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z ulicy Akacjowej, którzy przyszli i posprzątali kościół składając 450 złotych ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ulicy Batorego (od państwa Rudnik do państwa Bobowskich).

W zakrystii jest do odebrania nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, dla prenumeratorów.

Trwa akcja zbiórki poduszek medycznych dla małych pacjentów Szpitala Dziecięcego  w Krakowie – Prokocimiu. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom. Poduszki można składać do końca września do kosza przy wejściu do kościoła.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniowy wyjazd do Krasiczyna, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej, można się zapisać w zakrystii. Wyjazd 18 września (sobota), po Mszy Świętej o 6.15 w naszym kościele.

16 września (czwartek), po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wykład do sali w Domu Parafialnym: "Zapobieganie przestępstwom przeciwko mieniu:kradzież, kradzież z włamaniem, rozbój, oszustwo". Spotkanie jest dla wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim dla seniorów. Poprowadzi je Kajetan Rajski - prawnik i dziennikarz. Wykład organizowany jest przez Stowarzyszenie Fidei Defensor.

Ogłoszenia Parafialne w XXIV Niedzielę zwykłą