17 października 2020

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek Uroczystość świętego Jana Kantego – kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej.

W czwartek wspomnienie świętego Jana Pawła II – papieża.

Spotkanie Grupy Biblijnej w piątek o godz. 19.00, w Domu Parafialnym.

Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez młodzież naszej parafii. Modlitwa ta będzie dziękczynieniem za pontyfikat naszego rodaka Papieża Jana Pawła II. Zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

Bardzo dziękujemy parafianom z pierwszej części ulicy Słonecznej za posprzątanie kościoła i ofiarę 200 złotych. W piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z drugiej części ulicy Słonecznej od numeru 10 do końca ulicy, oraz ulic: Zacisze i Łanowej.

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 3023 złote. Bóg zapłać.

Jeżeli ktoś zdecydował się na prenumeratę czasopisma „Staś” dla najmłodszych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Jest drugi numer czasopisma do odebrania.

Na roczne i jednorazowe wypominki można składać w zakrystii. Ponieważ na razie zostawiamy Mszę Świętą o godz. 7.00, można również zamawiać wypominki przed tą Mszą Świętą.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć w cenie 5 złotych książeczkę o Prymasie Tysiąclecia Kardynale Wyszyńskim oraz obrazek Matki Bożej z modlitwą na czas pandemii.

Ci, którzy mimo gorącego pragnienia uczestnictwa we Mszy Świętej w Niedzielę i Święta nie mogą we Mszy uczestniczyć, otrzymują dyspensę, udzieloną przez Księdza Arcybiskupa. Przypominamy, że transmitujemy wszystkie Msze Święte i nabożeństwa z naszego kościoła.

Zgodnie z rozporządzeniem księdza Arcybiskupa Komunię Świętą można przyjmować na dłoń lub do ust z zachowaniem takiej kolejności, że najpierw podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię na rękę.

Życząc wszystkim zdrowia duszy i ciała, prosimy w duchu miłości bliźniego o stosowanie się do rozporządzeń. W naszym kościele może przebywać w trakcie Mszy św. lub nabożeństwa do 80 osób.

Ogłoszenia Parafialne w XXIX Niedzielę zwykłą