20 września 2021

Kalendarz Liturgiczny:

W poniedziałek wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy.

We wtorek święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

We czwartek wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania indywidualnych intencji, które przedstawimy Bogu podczas nabożeństwa.

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 3509 złotych. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z pierwszej części ulicy Batorego, którzy przyszli i posprzątali kościół składając 280 złotych ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z drugiej części ulicy Batorego (od państwa Flisak do Państwa Kaniów).

Organizatorzy loterii z okazji odpustu, bardzo proszą o fanty na loterię. Można je składać w zakrystii, lub u pani Krystyny Augustyńskiej.

Odpowiadając na propozycję wielu Parafian, za tydzień w niedzielę (26 września) organizujemy kwestę przed kościołem na pomoc dla rodziny dotkniętej wielką tragedią wypadku samochodowego za granicą i śmierci dziecka. Dziękujemy razem z Nimi za każdą modlitwę w ich intencji, i za każdy gest chrześcijańskiego miłosierdzia.

Zachęcamy chłopców z klas po komunijnych do podjęcia przygotowania do służby ministranckiej. Pierwsze spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 9.00 w Salce Domu Parafialnego.

Odpust parafialny planujemy na 3 października. Główną Mszę Świętą o godz. 11.30, poprowadzi  Ksiądz Biskup Janusz Mastalski, już dziś zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

Od poniedziałku zaczyna się tygodniowa pielgrzymka do Medjugorie. Pielgrzymi proszą o modlitwę w ich intencji i obiecują modlitewną pamięć za całą Parafię.

Ogłoszenia Parafialne w XXV Niedzielę zwykłą