© Copyright 2020 |  parafiambrniepolomice.pl

Dane Adresowe

 

Niepołomice-Jazy

Parafia MB Różańcowej

os. Suszówka 1,

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 20 28

www.parafiajazy.pl

 

Nr konta bankowego parafii:

62861900060060060008080001

 

Dom Bożego Narodzenia

ul, Zabierzowska 24

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 37 01

tel. 12 281 19 84

Menu

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Niepołomice - Jazy

TRANSMISJA

NA ŻYWO

Ogłoszenia Parafialne w XXVI Niedzielę zwykłą

W poniedziałek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana.

We wtorek wspomnienie Św. Wacława, męczennika.

W środę Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Przed Mszą Świętą o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania indywidualnych próśb, które przedstawimy podczas nabożeństwa.

We czwartek wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 17.00 zapraszamy w ten dzień na Godzinę Świętą, którą poprowadzi HSNSPJ. Po Mszy Świętej Straż ma spotkanie w Sali Domu Parafialnego.

W piątek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to też Pierwszy Piątek Miesiąca, będzie to również okazja do spowiedzi przed Odpustem parafialnym. Spowiedź od godz. 17.00.

 

W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele, będą codziennie o godz. 17.30, zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, które przygotowywać się będą do przyjęcia sakramentów w naszej parafii.

 

W sobotę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Pierwsza Sobota Miesiąca, chorych odwiedzimy od godz. 8.30.

 

W przyszłą niedzielę uroczysta Msza Święta Odpustowa o godz. 11.30, której przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Janusz Mastalski. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci Pierwszo Komunijne w strojach, ministrantów, lektorów, kandydatów do bierzmowania, Róże Różańcowe, księdza Jacka z mieszkańcami Domu Bożego Narodzenia, Schole, Grupę Apostolską młodzieży, Orkiestrę i wszystkich parafian i związanych z naszą parafią.

 

Organizatorzy loterii z okazji odpustu, bardzo dziękują za ofiarowane fanty i proszą jeżeli ktoś chciałby jeszcze wspomóc tą inicjatywę o złożenie ich w zakrystii, lub u pani Krystyny Augustyńskiej.

 

Wasza składka z ostatniej niedzieli wyniosła 3602 złote. Bóg zapłać.

 

Dziękujemy parafianom z drugiej części ulicy Batorego, którzy przyszli i posprzątali kościół składając 300 złotych ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z trzeciej części ulicy Batorego (od państwa Maślańców do państwa Jaworskich).

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed naszym kościołem odbywa się kwesta na pomoc dla rodziny dotkniętej wielką tragedią wypadku samochodowego za granicą i śmierci dziecka. Dziękujemy razem z Nimi za każdą modlitwę w ich intencji, i za każdy gest chrześcijańskiego miłosierdzia i życzliwości.

 

Z inicjatywy Księdza Arcybiskupa, w przyszłą niedzielę ogarniemy naszą wspólnotową modlitwą młodzież naszej parafii i Archidiecezji. Będzie można przy tej okazji wesprzeć dobre inicjatywy prowadzone przez Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji.

29 września 2021