30 września 2022

W sobotę 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, w naszym kościele będzie ono codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału dzieci, które w tym roku będą przystępować do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej, Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Nasza parafia nosi wezwanie Matki Bożej Różańcowej, a więc ta modlitwa powinna być nam szczególnie bliska.

W poniedziałek wspomnienie Świętych męczenników Kosmy i Damiana.

We wtorek wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo, kapłana.

W środę wspomnienie Świętego Wacława, męczennika.

W czwartek Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W piątek wspomnienie Świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Za tydzień Parafialny Odpust połączony z wizytacją. Msze Święte o godz. 10.00 i 11.30 poprowadzi Ksiądz Biskup Damian Muskus. Na Mszę o godz.10.00 zapraszamy grupy dziecięce, szczególnie Scholę Dziecięcą i Grupę Małych Apostołów, ministrantów i wszystkie dzieci z parafii. Na Mszę o godz.11.30, grupy dorosłych: Róże Różańcowe, Honorową Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa, tych którzy należą do wspólnot; Galilea, Emmanuel i Kręgów Rodzin, Starszą Scholę i młodzież z Grupy Apostolskiej oraz lektorów. Jeżeli będzie dobra pogoda po Mszy Świętej o godz. 11.30, będzie procesja wokół kościoła na którą zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, dzieci po Pierwszej Komunii i Rocznicy, Asysty do feretronów i Baldachimu, Orkiestrę, Służbę Liturgiczną, Wspólnotę Domu dla Niewidomych Księdza Jacka, wszystkich parafian i gości. W dzień odpustu będzie również tradycyjna loteria, jeżeli ktoś może ofiarować fanty to prosimy przynieść je do zakrystii lub do pani Krystyny Augustyńskiej.

Spowiedź przed Opustem Parafialnym w sobotę od godz. 17.00. Chorych wyjątkowo odwiedzimy w Drugą Sobotę Miesiąca, czyli po Pierwszym Piątku Miesiąca.

Bardzo dziękujemy parafianom z pierwszej części ulicy Suszówka, za to że przyszli i posprzątali dla nas kościół składając przy tym 350 złotych. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z drugiej części ulicy Suszówka od państwa Motyków do ulicy Zabierzowskiej.

Wasza składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4 080 złotych. Bóg zapłać.

Bardzo dziękujemy za umycie okien w kościele. Panu Dereniowi za podnośnik i dwóm paniom za pracę.

Nowo otwarta Akademia Kreatywności „Kreoś” przy ulicy Ułanów 29, oferuje zajęcia dla dzieci od 4 roku życia, a dla dzieci szkolnych świetlicę w której mogą spędzić kreatywnie czas z rówieśnikami korzystając z dodatkowych zajęć. Zapewniają w cenie transport ze szkoły do świetlicy, szczegóły na plakacie i ulotkach.

W zakrystii jest do odebrania nowy numer Miesięcznika dla dzieci „Staś” dla prenumeratorów.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali książki do naszej parafialnej biblioteki.

W najbliższy piątek spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy młodzież do wstąpienia w szeregi grupy.

Ogłoszenia parafialne w XXVI Niedzielę zwykłą.