16 października 2023

Kalendarz Liturgiczny:
W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej 
We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika 
W środę święto św. Łukasza ewangelisty 
W piątek Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

Za tydzień w niedzielę Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.

 
Bardzo dziękujemy parafianom z ulicy Powiśle za to, że przyszli i posprzątali dla nas wszystkich kościół, składając przy tym 700 złotych ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ul. Akacjowej.


Wasza składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4 580 złotych. Bóg zapłać.
W środę na Mszy Świętej dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej przyjmą różaniec. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na godzinę 17.30 do wspólnej Modlitwy Różańcowej.

 
W piątek spotkanie Grupy Apostolskiej o godzinie 19.30.


Spotkanie scholii w sobotę o godz. 10.00.


28 października po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się adoracja ze świętymi kapłanami. Pragniemy zaprosić wszystkich do modlitwy i refleksji na temat, sakramentu pokuty i eucharystii, które pomagają nam budować jedność. Uwielbienie Boga przygotowane zostało przez różne grupy naszej Parafii, aby ukazać jak ważna jest jedność i bycie dla siebie nawzajem. 


W niedzielę 29 października na Mszy Świętej dla dzieci organizujemy paradę świętych. Dzieci jak i dorośli mogą się przebrać za święte postaci, o których usłyszymy w czasie kazania. Pragnienie świętości gromadzi nas wszystkich przy Bogu dlatego chcemy pokazać jak ważny jest przykład świętości. Po Mszy konkurs na najlepsze kreacje świętych. 


Z tyłu kościoła są kartki, na których można napisać wypominki, prosimy zaznaczyć godzinę, przed którą Mszą Świętą należy je przeczytać. Prosimy o składanie wypominków w zakrystii. 


Dzisiaj przed kościołem ministranci i lektorzy będą zbierać do puszek ofiarę, która przeznaczona zostanie na rozwój duszpasterstwa młodzieży. Serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę ofiarowaną na duchowy rozwój młodych ludzi.

 
 Ks. Jacek Ponikowski składa serdeczne podziękowania rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przekazanie 1532 zł na potrzeby Niewidomych Mieszkańców Domu Bożego Narodzenia w Niepołomicach. Ks. Jacek zapewnia o modlitwie za darczyńców. 


Spotkanie ze Wspólnotą Galilea odbędzie się w środę 25 października na Mszy Świętej o godzinie 18.00, następnie adoracja, modlitwa wstawiennicza i błogosławieństwo.

 
W sobotę o godzinie 19.00 spotkanie popielgrzymkowe po wyjeździe do Włoch. Serdecznie zapraszamy uczestników do Domu Parafialnego. 

Ogłoszenia Parafialne w XXVIII Niedzielę zwykłą

NA ŻYWO

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Niepołomice - Jazy

Menu

© Copyright 2022 |  parafiambrniepolomice.pl

Dane Adresowe

 

Niepołomice-Jazy

Parafia MB Różańcowej

os. Suszówka 1,

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 20 28

parafiambrniepolomice.pl

 

Nr konta bankowego parafii:

62861900060060060008080001

 

Dom Bożego Narodzenia

ul, Zabierzowska 24

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 37 01

tel. 12 281 19 84