09 listopada 2020

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

We wtorek Świętego Leona Wielkiego- papieża i doktora Kościoła.

W środę wspomnienie Świętego Marcina z Tours- biskupa. W ten dzień przypada również Narodowe Święto Niepodległości, Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.

We czwartek wspomnienie Świętego Jozafata- biskupa i męczennika.

W piątek wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna- pierwszych męczenników Polski.

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 2164 złote. Bóg zapłać.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy wpłacili ofiarę na konto parafialne.

Bardzo dziękujemy parafianom z ulic Kasztanowej i Magnolii, którzy przyszli i posprzątali kościół, złożyli też 340 złotych ofiary. W najbliższy piątek, jeżeli będzie to możliwe,  prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ulic: Na Tamie, Prostej i Pogodnej.

W naszym kościele na Mszach Świętych i Nabożeństwach może uczestniczyć do 40 osób.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nowy numer Tygodnika „Niedziela”, przy wyjściu z kościoła, a w zakrystii jest jeszcze możliwość prenumeraty miesięcznika „Staś” dla najmłodszych.

Przypominamy że z naszego kościoła transmitujemy wszystkie Msze Święte i nabożeństwa, zachęcamy również do takiego udziału w życiu naszej parafii.

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie szpitali tymczasowych, wszystkich którzy posiadają podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej, w tym: przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze. Szczegółowe informacje i formularz kontaktowy na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie(www.muw.pl).

Ogłoszenia Parafialne w XXXII Niedzielę zwykłą