08 grudnia 2019

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Składamy życzenia wszystkim, którzy noszą imię Matki Jezusa.

W środę od godziny 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, przed Mszą Świętą Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

W piątek wspomnienie świętej Łucji – dziewicy i męczennicy.

Biblijne spotkanie dla młodych małżeństw w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

W sobotę wspomnienie świętego Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła.

Przypominamy o możliwości wspólnego wyjazdu na film pt. „1800 gramów”, 15 XII 2019, godz. 17.30, bilet i przejazd 25 złotych. Ulotki na temat filmu są wystawione na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Przypominamy o trwającej akcji „Pomóż stworzyć święta dzieciom”, przez ofiarowanie słodyczy, suchych produktów żywnościowych, zabawek i ubrań dla dzieci ze strefy wojny na Ukrainie. Można je składać jeszcze w tym tygodniu do czwartku włącznie przed wejściem do kościoła, lub pod dachem przy domku ogrodowym.

Składka z ostatniej niedzieli: 3265 zł. W skarbonce na ogrzewanie było 282 złote.

Dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na Kościół z okazji sprzątania 230 zł, oraz za pracę dwom rodzinom z ulicy Trudnej szczególnie Antosiowi i Zuzi. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ulic Kasztanowej i Magnolii.

Spowiedź przedświąteczną planujemy na 21 grudnia.

Dziękujemy uczestnikom rorat szczególnie dzieciom z lampionami, codziennie jest ich ok. 70, mamy nadzieję, że w kolejnym tygodniu będzie ich więcej.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć pobłogosławione opłatki za dowolną ofiarę dla organisty i kościelnego, oraz świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”.

Za tydzień młodzież z Grupy Apostolskiej rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny.

w II Niedzielę Adwentu