22 grudnia 2019

We wtorek o 7.00 rano ostatnia Msza Święta Roratnia.

Msza Święta Pasterska o północy. Godzinę wcześniej zapraszamy na tradycyjny koncert wigilijny. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia „SOS”, a z Bożego Narodzenia na „świętopietrze”.

W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze Święte jak w niedzielę. Zgodnie z prośbą i zarządzeniem księdza Arcybiskupa przed kościołami będzie zbiórka na pomoc dla Syrii.

W czwartek Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Na Mszach św. będzie śpiewał zespół „Anielskie głosy” z Ukrainy. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JPII. W tym dniu będziemy błogosławić owies. Msze Święte w porządku niedzielnym.

W piątek wspomnienie świętego Jana – Apostoła i Ewangelisty. Błogosławieństwo wina.

W sobotę Święto świętych dzieci z Betlejem-męczenników.

W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia: Paweł Smaza, Jakub Smaza, Wiktoria Krzysztofiak, Natalia Styczeń, Antoni i Franciszek Czuma, Małgorzata i Dariusz Palińscy, Elżbieta Malarz, Urszula Wójcik, Artur Skóra, Sławomir Kukułka, Tadeusz Maślaniec, Tatiana Różeńska, Maksymilian Fiema, pani Jolanta i pan Kwinta. Za kwiaty przed ołtarz dziękujemy rodzinie Augustynów i Janików.

Fundacja „Szkoła dialogu”, zaprasza rodziców na zajęcia „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały”. Zajęcia dostarczają narzędzi dobrego porozumienia z dziećmi w różnych trudnych sytuacjach codzienności. Szczegóły na plakacie.

Grupa młodych chrześcijan z Chorwacji, która uczestniczy w Taize we Wrocławiu bardzo potrzebuje noclegu na jedną noc. Przyjazd grupy 1 stycznia ok. 20, wyjazd 2 stycznia ok. 7.00. grupa liczy ok. 120 osób. Bardzo prosimy o świąteczny uczynek miłosierdzia wobec tych młodych ludzi i zgłoszenie w zakrystii kto mógłby przenocować jedną lub kilka osób.

Składka z ostatniej niedzieli: 3399 zł. W skarbonce na ogrzewanie było 372 złote. Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z ulic Na Tamie, Prostej, Pogodnej, którzy przyszli posprzątać swój kościół i złożyli 400 zł ofiary. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ulic Podwale, Wiśniowej.

Młodzież z Grupy Apostolskiej rozprowadza sianko na stół wigilijny.

Są jeszcze opłatki i świece wigilijne.

Parafianom i gościom naszej parafii życzymy błogosławionych świąt.

w IV Niedzielę Adwentu