Fotorelacja

27 sierpnia 2021

W dniu 21 sierpnia odbyła się nasza kolejna już trzecia wycieczka pod hasłem: „Parafia Jazy przeciera szlaki…”

Tym razem pojechaliśmy na ziemię świętokrzyską.  Plan naszego wyjazdu zaczęliśmy od zwiedzania Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie.  Opactwo jędrzejowskie jest najstarszym opactwem cysterskim na ziemiach polskich. Zostało ono ufundowane w 1140 r. przez Janika Jaksę, późniejszego arcybiskupa gnieźnieńskiego i jego brata Klemensa. Historie tego zakonu oraz miejsca przedstawił nam brat Albert, który oprowadził nas nie tylko po wnętrzach kościoła ale zaprowadził nas również do najstarszych części klasztoru oraz jego podziemi.

Kolejnym punktem naszej parafialnej wycieczki były Chęciny a w zasadzie górujące nad miastem ruiny zamku. Z bogatą historią tego miejsca zapoznała nas pani Ewa – miejscowaprzewodnik. Ze szczytu zamkowych wież mogliśmy również podziwiać, przepiękną panoramę okolicy tym bardziej, że pogoda była wspaniała. Ze wzgórza zamkowego zeszliśmy „Ścieżką Mnicha”, która zaprowadziła nas wprost do centrum sennego miasteczka. Tutaj mieliśmy czas wolny i każdy zagospodarował go zgodnie z własnymi preferencjami J

Będąc w Chęcinach warto również wspomnieć, że w tym miejscu powstała ekranizacja ostatniej części trylogii Henryka Sienkiewicza – Pan Wołodyjowski w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Jednak głównym punktem tego wyjazdu był wspólny spływ kajakowy. Ze względu na fakt, że na spływ zgłosiło się dosyć sporo osób deklarujących, że są pierwszy raz na spływie to została wybrana najłatwiejsza możliwa trasa kajakowa po Nidzie. W ocenie organizatorów spływu uczestnikom powinno to zając ok 3 godzin - wolnym relaksującym tempem. Jakież było ich wielkie zdziwienie kiedy pierwsi uczestnicy na mecie spływu pojawili się już po 1,5 godziny  - tempo istnie olimpijskie J Nie odbyło się oczywiście z małymi przygodami i kilka osób zaliczyło ponownie chrzest  tym razem w Nidzie J. Na zakończenie spływu czekało na nas ognisko przy którym każdy miał możliwość upieczenia sobie kiełbasek co wzbudziło szczególną radość młodszej części naszego towarzystwa.

Uważam, że to był kolejny udany wyjazd pozwalający miło spędzić czas w towarzystwie naszej parafialnej społeczności. Biorąc pod uwagę rozrastająca się grupę uczestników naszych wyjazdów myślę, że nie jestem odosobniony w tym stwierdzeniu i już nie długo będziemy jeździć zgodnie z zasadą:  „Nie ważne gdzie ale ważne z kim”  J

Już dziś warto zaplanować sobie wolny 18 września kiedy to będziemy chcieli pojechać do Przemyśla, Krasiczyna oraz Kalwarii Pacławskiej.

                                                                                  Uczestnik Grzegorz

 

Parafia Jazy przeciera szlaki cz.3 - Kajakiem po Nidzie. 21.08.2021

NA ŻYWO

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Niepołomice - Jazy

Menu

© Copyright 2022 |  parafiambrniepolomice.pl

Dane Adresowe

 

Niepołomice-Jazy

Parafia MB Różańcowej

os. Suszówka 1,

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 20 28

parafiambrniepolomice.pl

 

Nr konta bankowego parafii:

62861900060060060008080001

 

Dom Bożego Narodzenia

ul, Zabierzowska 24

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 37 01

tel. 12 281 19 84