03 października 2021

20 września 2021 z samego rana spotkaliśmy się wszyscy w naszym kościele parafialnym, aby rozpocząć naszą pielgrzymkę wspólną Mszą Świętą. Po Mszy i szybkiej kawie wyruszyliśmy w stronę Mariboru na Słowenii, gdzie mieliśmy pierwszy nocleg. Podróż przebiegła nam spokojnie.

Rano, po śniadaniu ruszyliśmy w stronę Medjugorie. Wieczorem byliśmy już na miejscu i po kolacji poszliśmy na wspólną adorację.

Następnego dnia Pani przewodnik oprowadziła nas po Medjugorie i wzięliśmy udział w polskojęzycznej Mszy Świętej wraz z pielgrzymami z innych parafii. Po Mszy udaliśmy się na górę Objawień gdzie wspólnie odmówiliśmy różaniec. Po obiadokolacji była wspólna Adoracja po której odśpiewaliśmy Apel na zakończenie dnia.

Kolejnego dnia, od razu po wspólnej Eucharystii udaliśmy się z Panią przewodnik autokarem do Mostaru gdzie widzieliśmy Krzywy Most, Tara Kulesi, Stari Most, dzielnicę turecką i Bazar Kujundziluk, na których mogliśmy zaopatrzyć się w pamiątki i "małe co nieco". Zobaczyliśmy również Meczet Koski Mehmed Pasha. Kolejnym punktem był przejazd do Kravicy gdzie mieliśmy okazję kąpieli pod wodospadami, z której większość pielgrzymów z przyjemnością skorzystała.

Piątego dnia bardzo wczesnym rankiem przejechaliśmy pod Kriżevac. W drodze na szczyt odprawiliśmy oczywiście Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której to rozważania prowadził ks.Edward, a które wielu z nas bardzo poruszyły i skłoniły do refleksji. Po Nabożeństwie zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się do Blagaju gdzie zwiedziliśmy muzłumański klasztor derwiszów położony przy malowniczym źródle rzeki Bune. Wieczorem byliśmy już w Neum gdzie miał być już ostatni nasz nocleg.

Szóstego dnia po śniadaniu wszyscy udali się na plażę, gdzie spędziliśmy cały dzień odpoczywając i zachwycając się pięknymi widokami i szumem Morza Adriatyckiego. Wieczorem nie brakło czasu na wspólny wieczór pożegnalny przy muzyce i śpiewie.

W Niedzielę zjedliśmy śniadanie, pożegnaliśmy się z Morzem i po Eucharystii ruszyliśmy w stronę Ojczyzny.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i mimo, że dobiegał końca dobre humory i śpiew towarzyszyły nam podczas podróży. O 6:00 rano byliśmy już pod Kościołem MB Różańcowej. Przywieźliśmy ze sobą od Maryi dużo nowej siły na kolejne nasze dni i zmagania, ale już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu parafialnego.

Wiktoria

Parafialna Pielgrzymka do Medjugorie