24 marca 2023

Za nami pierwszy dzień Rekolekcji Wielkopostnych zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.  W ten szczególny czas przygotowania do najważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego próbujemy na nowo wraz z naszym rekolekcjonistą ks. Markiem, uczyć się przyjmować ten wielki dar życia wiecznego, ofiarowany nam poprzez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Próbujemy na nowo przechodzić, jak On z ciemności grzechu do światła życia.

    Dzieci odkrywały na swoim spotkaniu, że każdy z nich ma w sobie dużo "zwierzaków", które symbolizują różne zmysły oraz to, że tak, jak tresowane zwierzęta nie robią ludziom krzywdy, tak trenowane zmysły mogą służyć do czynienia dobra, a nie zła, a najlepszym trenerem jest Jezus Chrystus, bo On robił tylko dobre rzeczy, więc warto pozwolić Mu prowadzić się za rękę, a jak ciężko, to nawet nieść się na ramionach, by uczyć się postępować dobrze w życiu.

    Młodzież i dorośli próbowali, każdy na swój sposób, odkryć Boga, jako Artystę i Ojca i w tym świetle zrozumieć kim dla Niego jesteśmy my - ludzie, jak bardzo jesteśmy dla Niego ważni i umiłowani. Młodzi odkrywali, że mimo mnóstwa znajomych w internecie, tak właściwie są często samotni, bo przestali budować prawdziwe, a nie wirtualne relacje.

Każdy bowiem wciąż szuka drogi do szczęścia, a najlepszą drogę zna Bóg, do którego drogą jest drugi człowiek. Trzeba więc czasem na siłę zamknąć oczy, by od nowa uczyć się posługiwać sercem i rozumem, by stawiać pytania i szukać odpowiedzi prawdziwych, a nie tylko łatwych, obrazowych podpowiedzi, pytania o to co ogarnąć możemy naukowo, ale i pytania o wiarę, wartości, o Boga. Każdy z nas jest bowiem cennym, drogim i unikatowym dziełem Boga, w które Ten włożył całe swoje serce, a potem obdarował całkowitą wolnością. Wystarczy to tylko zaakceptować i przyjąć, aby odkryć drogę do szczęścia. Tylko tyle i aż tyle.

    Nauka stanowa dla kobiet w tym roku obfitowała w wiele ciekawych, naukowych informacji, ale również dotyczyła sposobów i konieczności budowania relacji z Bogiem w zabieganym świecie życia kobiety. O wartości i sile relacji z ludźmi i z Bogiem opowiedziała jedna z kobiet, dzieląc się z innymi swoim niezwykłym świadectwem życia. 

   Zapraszamy do wspólnego przeżywania kolejnych dni naszych parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych.

 

Pierwszy dzień rekolekcji 23.03.2023

NA ŻYWO

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Niepołomice - Jazy

Menu

© Copyright 2022 |  parafiambrniepolomice.pl

Dane Adresowe

 

Niepołomice-Jazy

Parafia MB Różańcowej

os. Suszówka 1,

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 20 28

parafiambrniepolomice.pl

 

Nr konta bankowego parafii:

62861900060060060008080001

 

Dom Bożego Narodzenia

ul, Zabierzowska 24

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 37 01

tel. 12 281 19 84