08 stycznia 2023

 

…Ty przychodzisz do mnie? (por. Mt 3, 15)

 Bóg ciągle nas zadziwia. W Bożym Narodzeniu przychodzi do nas jako Dziecko. Rodzi się w stajence, żeby pokazać, jak jest blisko człowieka. Dziś, w święto Chrztu Pańskiego, zadziwia nas po raz kolejny. Staje się jednym z tłumu, by przyjąć chrzest od Jana. Bóg nas ciągle zaskakuje, daje się poznać ciągle z nowej strony. Wszechmocny-Bezsilny. Wielki-Okruszek.

 A jak to jest w moim życiu? Czy umiem Go zrozumieć, zauważyć, usłyszeć?

Zaskoczyła mnie historia pewnej osoby. Zwykle świętom dodajemy blasku, upiększamy historię, koloryzujemy rzeczywistość. Chyba przez to spłycamy ich sens. Otóż ta osoba, opowiedziała mi, z czym jej kojarzą się święta. Otóż, dla niej wspomnieniem z dzieciństwa jest obraz pijanego ojca, którego widziała, wracając do domu. Tak wyglądało często jej Boże Narodzenie.

Bóg nie przychodzi do nas jedynie w chwilach euforii. Bóg jest z nami nie tylko w chwilach radości. Bóg śmieje się z nami, gdy się śmiejemy, i płacze z nami, gdy i my płaczemy.

Święto Chrztu Pańskiego zaprasza nas, by jeszcze raz odkryć, jak Bóg jest blisko naszego życia. Bóg stając się człowiekiem, wchodzi w nasze życie. Wchodzi w takie nasze życie, jakie ono jest, bez jakiegokolwiek upiększania.

Jakże to ważne usłyszeć, że On, Bóg, jest obok, że jestem Jego umiłowanym dzieckiem. W sakramencie chrztu świętego zapraszamy Boga do naszego życia. On rodzi się każdego dnia dla nas. I chociaż dzisiaj w liturgii kończymy okres Bożego Narodzenia, to warto pamiętać, że Bóg rodzi się dla nas każdego dnia.

 …Ty przychodzisz do mnie? (por. Mt 3, 15) – pytał Jan Jezusa.

 …Ty przychodzisz do mnie? (por. Mt 3, 15).

 Zdziwienie św. Jana Chrzciciela przy spotkaniu z Jezusem niech będzie dla nad zaproszeniem, by w swoim życiu zachwycić się Bogiem, który przychodzi do nas. On ciągle przychodzi – miej otwarte oczy i serce.

 

 

  źródło:slowo.redemptor

 

Święto Chrztu Pańskiego 08.01.2023

NA ŻYWO

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Niepołomice - Jazy

Menu

© Copyright 2022 |  parafiambrniepolomice.pl

Dane Adresowe

 

Niepołomice-Jazy

Parafia MB Różańcowej

os. Suszówka 1,

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 20 28

parafiambrniepolomice.pl

 

Nr konta bankowego parafii:

62861900060060060008080001

 

Dom Bożego Narodzenia

ul, Zabierzowska 24

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 37 01

tel. 12 281 19 84