31 października 2023

Niedzielna Msza św. dla dzieci o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystą procesją wejścia, a zakończyła może mniej uroczystą, ale bardziej radosną i kolorową procesją świętych wokół kościoła! To grupa około 70 dzieci przebranych zgodnie z zachętą księdza Piotra za różnych świętych wraz ze swymi rodzicami po raz pierwszy kroczyła w procesji świętych, a wcześniej czynnie uczestniczyła we Mszy św., śpiewając, modląc się i słuchając o miłości, byciu świętym i radości modlitwy najpierw z ust księdza Piotra, a potem wolontariuszek z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, które opowiadały ciekawe rzeczy o życiu dzieci w Afryce, gdzie pracują. Na koniec, po błogosławieństwie, odbył się w Domu Parafialnym konkurs na najciekawszy strój świętego. Nikt nie wyszedł bez nagrody (bo przecież każdy święty chodzi uśmiechnięty), a główną nagrodę - duużego słonia otrzymały dwie rodziny, w których wszyscy członkowie byli przebrani za świętych. Radosne świętowanie miało jeszcze później kontynuację w szkole, w postaci korowodu świętych, zabawy i smacznych krówek z cytatami świętych. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli dzieci w i rodziny w przygotowaniu tego radosnego świętowania.
Zachęcamy, by w przyszłym roku czcząc Wszystkich Świętych, jeszcze więcej dzieci, młodzieży i dorosłych wzięło udział w korowodzie świętych, a potem w ich poznawaniu i naśladowaniu, bo przecież droga do świętości, to droga każdego z nas.

Taki duży taki mały może świętym być... 29.10.2023