26 marca 2023

Trzeci dzień rekolekcji był przede wszystkim wypełnieniem tego co usłyszeliśmy poprzedniego dnia. To dzień spowiedzi świętej. Przez cały dzień przychodziliśmy do świątyni, by u kratek konfesjonałów wyznawać grzechy i odkrywać miłosierdzie Ojca, który poprzez kapłana mówi "tyś jest moim umiłowanym dzieckiem" i przywraca nam godność.

    W naukach ogólnych ksiądz Marek mówił do nas o kolejnym wielkim kamieniu naszej wiary tj.o modlitwie. O modlitwie formalnej, wyuczonej i modlitwie osobistej - naszym dialogu z Bogiem. Mówił, że musimy zawalczyć o czas na modlitwę, na relację z Bogiem, bo jest to absolutnie konieczne dla naszej wiary. Sama Maryja we wszystkich objawieniach wzywa nas do modlitwy, a szczególnie do modlitwy różańcowej, która jest modlitwą kierowaną do Boga przez Maryję - naszą Matkę. Kto bowiem bardziej będzie dbał o nas niż Matka, która pod krzyżem z całą powagą przyjęła nas od swego konającego Syna za swoje dzieci? Dlatego tak ważne i skuteczne jest Jej pośrednictwo i trzeba z niego korzystać zawsze, gdy chcemy przekazać coś Panu. W sobotę szczególnie obejmowaliśmy modlitwą dzieci poczęte, niektórzy z nas w sposób szczególny poprzez adopcję duchową dziecka poczętego.

   Młodzież dowiedziała się, że warto w życiu mieć wielkie marzenia, bo jeśli one są dobre, Bóg pomaga nam je realizować, jeśli nie, próbuje nam pokazać inne możliwości, lepsze, które możemy wybrać w swej wolności.

Warto też dążyć do prawdziwej miłości, by nie dać się złapać na haczyk złu, podążając za chwilową przynętą. Miłość bowiem jest nierozerwalnie złączona z wolnością, zło z niewolą grzechu, zniszczeniem i śmiercią ludzkiego serca. Dlatego młodzi ludzie zostali zaproszeni na adorację i osobiste przebywanie z Tym, który jest Miłością, który leczy ludzkie serca.

    W niedzielę zakończenie rekolekcji, wszyscy zaproszeni są na Eucharystię - mamy za co dziękować.

Trzeci dzień rekolekcji 25.03.2023

NA ŻYWO

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Niepołomice - Jazy

Menu

© Copyright 2022 |  parafiambrniepolomice.pl

Dane Adresowe

 

Niepołomice-Jazy

Parafia MB Różańcowej

os. Suszówka 1,

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 20 28

parafiambrniepolomice.pl

 

Nr konta bankowego parafii:

62861900060060060008080001

 

Dom Bożego Narodzenia

ul, Zabierzowska 24

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 37 01

tel. 12 281 19 84