22 czerwca 2020

W piątek 19 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W wieczornej Mszy świętej oprócz licznie zgromadzonych wiernych, uczestniczyli również członkowie Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, którzy świętowali 10 rocznicę swojego powstania. Z tej okazji podjęli oni niebagatelne zobowiązanie ufundowania sztandaru z wizerunkiem Serca Jezusowego dla naszej parafii. Został on zamówiony i wykonany u sióstr Bernardynek w Zakliczynie i mogliśmy go już zobaczyć w piątek, bowiem poczet sztandarowy wraz ze sztandarem brał udział w jubileuszowej Mszy świętej. Oczywiście sami członkowie Honorowej Straży nie byliby w stanie zebrać potrzebnej kwoty, stąd ogromne podziękowania za duchowe i finansowe wsparcie zarówno od księdza proboszcza Edwarda i księdza Marka, jak i wszystkich parafian, którzy swoim datkiem w zorganizowanej kweście, przyczynili się do ufundowania sztandaru. Jego poświęcenie, połączone z przyjęciem w poczet HSNSPJ nowych członków, z powodu obostrzeń epidemicznych, zostało przeniesione na dzień 18 października 2020 r., kiedy będzie zakończenie obchodów 100-lecia kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej szczególnej grupy modlitewnej w naszej parafii i przez Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę wynagradzającą Bożemu Sercu, wypraszać potrzebne łaski dla siebie, swoich rodzin i całej parafii. Więcej informacji na temat grupy można uzyskać w zakładce PARAFIA-GRUPY PARAFIALNE-HONOROWA STRAŻ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA na naszej stronie internetowej.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa