19 listopada 2019

Co pewien czas, wybieramy się z księdzem proboszczem na wartościowe filmy. Tym razem był to film pt. „Nieplanowane”.

Prawdę mówiąc obawiałam się czy dam radę go obejrzeć. W Polsce zebrano ponad 200 tys. podpisów, aby film mógł trafić do naszych kin.

W wielu państwach nie dopuszczono go do dystrybucji.

Tyle się mówi o aborcji, ale uważamy, że nas to nie dotyczy.

Film został oparty na faktach. Opowiada o kobiecie, która przez wiele lat najpierw była wolontariuszką, a potem dyrektorką w największej organizacji aborcyjnej USA. Przez te lata uważała, że w ten sposób pomaga kobietom, gdyż mają prawo do wyboru. Tkwiłaby w tym dłużej, gdyby przez przypadek nie była poproszona o asystę podczas aborcji.

Wystarczyła chwila, przez którą patrzyła na ekran USG w czasie, gdy

na jej oczach kończyło się życie. Mogłabym ująć to drastyczniej, ale po co?

Teraz jeździ po całym świecie i walczy o życie tych małych istot, które nie mogą się bronić same.

Jeśli jeszcze się wahacie czy obejrzeć ten film, to nie zwlekajcie.

Dodam tylko jeszcze jedno. W filmie pokazano wielu ludzi, którzy modlili się codziennie pod kliniką, aby matki idące zabić własne dziecko, zmieniły zdanie.

My też to możemy robić. W naszej parafii jest duża grupa ludzi podejmujących Duchową Adopcję. Każda z tych osób odmawiając zaledwie dziesiątek różańca dziennie przez okres 9 m-cy, modli się za jedno dziecko zagrożone aborcją. Być może obroniliśmy życie któregoś z dzieci, które już miały nie żyć. Może kiedyś staniemy z nimi twarzą w twarz i Pan Bóg nam powie - to wasze dzieci.

Szczęść Boże!

M.P