27 marca 2023

Niedziela była ostatnim dniem naszych Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych. Na przedpołudniowych Eucharystiach wysłuchaliśmy nauki o....Eucharystii, jako najważniejszym "kamieniu" naszej wiary. O tym, że wartość Eucharystii jest tak olbrzymia, że "zazdroszczą" nam jej Aniołowie. To nie pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ale prawdziwa ofiara, realnie składana przez Boga na tysiącach ołtarzy świata, poprzez dłonie kapłanów. W pełni jest ona dla nas nie do pojęcia, tym bardziej warto się starać, jak najczęściej w niej uczestniczyć i to uczestniczyć na ile można świadomie. To łaska, o którą warto zabiegać dla własnego zbawienia. Ksiądz Marek przytoczył też przejmujące świadectwo o wartości Eucharystii, a i my mamy przecież możliwość na własne oczy zobaczyć cuda eucharystyczne, które miały miejsce nie tylko w innych, ale i w naszym kraju.

Czemu więc tak mało nas na Mszy Świętej?

Gdybyśmy uwierzyli, jak wielką zmianę w naszym życiu może przynieść codzienna Eucharystia, kościoły nie mogłyby pomieścić wiernych.

Miejmy nadzieję, że wielu z nas coś zmieni na lepsze w swoim życiu, dzięki głoszonemu w tych dniach Słowu. Księdzu rekolekcjoniście serdecznie dziękujemy za włożony trud i gotowość bycia narzędziem w ręku Boga. Teraz czas na nas usłyszeć Boże wezwanie i odpowiedzieć: "Mów Panie, bo sługa Twój słucha".

Zakończenie Rekolekcji Parafialnych
26.03.2023